بازی‌های موبایل | آیفون و برترین عناوین آن

با اعتیادآورترین عناوین این پلتفرم پرمخاطب آشنا شوید

          یکی از دلایلی که مخاطبان را به سمت خرید آیفون و دیگر محصولاتی که از سیستم عامل iOS بهره می‌برند سوق می‌دهد تعداد بالای بازی‌های انحصاری موبایل این پلتفرم است. اما جستجو در اپ استور شلوغ اپل برای این بازی‌ها می‌تواند گیج‌کننده باشد. در پایین دوازده بازی برتر آیفون و دیگر اعضای خانواده‌ی این پلتفرم موبایل را معرفی می‌کنیم.

۱۲- Hitman GO

سری بازی‌های Hitman به دلیل ساختاری باز و اعطای آزادی عملی بالا به مخاطب شهرت دارند. این عناوین در بهترین وضعیت خود به مخاطب اجازه‌ی قتل‌هایی خلاقانه در مکان‌هایی چون موزه‌ای مرموز و بیمارستانی خطرناک را می‌دهند. اما Hitman GO این گونه نیست. این بازی موبایل که برای آیفون در دسترس است، مجموعه‌ای از معماها را در برابر مخاطب قرار داده و به مرور زمان بر سطح دشواری آن‌ها می‌افزاید. این مراحل به نوبه‌ی خود خلاقانه هستند و زمان اتمام آن‌ها از معمول یک بازی موبایل تجاوز نمی‌کند. این عنوان ممکن است شباهت چندانی به بازی‌های سنتی این سری نداشته باشد اما با این حال در ارائه‌ی ذات خاص و سرگرم‌کننده‌ی این سری موفق است.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ طرفداران سری هیتمن، کسانی که به حل کردن معماهای کوچک علاقه دارند.

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ کسانی که به دنبال عنوانی مشابه با سری اصلی هیتمن هستند.

لینک دریافت این بازی از اپ استور

۱۱- Super Mario Run

در این بازی موبایل، ماریو به صورت خودکار به سمت راست حرکت می‌کند و وظیفه‌ی مخاطب در آن ضربه زدن به صفحه‌ی آیفون خود برای پریدن است که برای جمع‌آوری سکه‌های درخشانی که در طول مراحل پراکنده شده‌اند باید آن را انجام دهد. این فرمول ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد اما طراحان این بازی موبایل در نینتندو توانسته‌اند عمق مناسبی به بازی خود تزریق کنند. در طول مراحل بازی موانعی هوشمند بر سر راه ماریو قرار می‌گیرند و برای اتمام هر مرحله چندین مسیر وجود دارد. Super Mario Run را می‌توان یکی از اعتیادآورترین بازی‌های موبایل در دسترس برای دارندگان آیفون دانست.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ طرفداران ماریو و عناوین پلتفرمر و افراد کمال‌گرایی که از تکمیل چندین‌باره‌ی مراحل لذت می‌برند.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ افرادی که به دنبال یک بازی ماریوی کلاسیک هستند و کسانی که اتصال اینترنت دائمی ندارند.

لینک دریافت این بازی از استور

۱۰- The Witness

در این بازی موبایل مخاطب در جزیره‌ای دورافتاده و در حالی که توسط معماهای متعددی محاصره شده است گیر می‌افتد. The Witness را می‌توان یکی از پیچیده‌ترین عناوین آیفون دانست که در عین حال بسیار ساده نیز می‌باشد. برخی از معماهای بازی بسیار راحت هستند و پاسخشان در مقابل مخاطب است. برخی از پازل‌ها مشکل‌تر هستند و برای حل آن‌ها باید فسفر سوزاند. مخاطب به مرور و با حل معماها به تصویری کلی از این بازی موبایل دست می‌یابد که یادآور ساعتی منظم و دقیق است. بسیاری از بازی‌ها مخاطب را موظف به ارتقای شخصیتش می‌کنند، اما این بازی مخاطب را مجبور به ارتقای خود می‌کند. حس رضایتی که از حل معماهای این بازی موبایل به دست می‌آید را در کمتر بازی‌ای می‌توان یافت. این بازی علاوه بر آیفون برای تمامی پلتفرم‌های موبایل نیز عرضه شده است.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ معتادان حل معما، کسانی که از چالش‌ها لذت می‌برند و کسانی که به انقلاب‌های مدرن علاقه دارند.

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افرادی که به دنبال هیجان هستند، کسانی که به سادگی دلسرد می‌شوند و کسانی که به معماها علاقه ندارند.

لینک دریافت این بازی از اپ استور

۹- ۸۰ Days

 

این بازی موبایل که بر اساس رمان مشهور ژول ورن، دور دنیا در ۸۰ روز، ساخته شده است مخاطب را در جریان سفری به دور دنیا قرار می‌دهد. در این بازی آیفون مخاطب نقش Passepartout، خدمتکار شخصی فردی به نام Phileas Fogg را ایفا میکند. وظیفه‌ی او جمع کردن چمدان‌ها، سر و کله زدن با فروشندگان و برنامه‌ریزی این سفر ۸۰ روزه است. هر کدام از سفرهای بازی با دیگری متفاوت خواهد بود و اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی مختلفی در آن‌ رخ خواهد داد. این بازی موبایل لذت و هیجان سفر را به صورتی هوشمندانه و انسانی به مخاطب منتقل می‌کند.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ افرادی که از داستان‌های تعاملی لذت می‌برند، عاشقان جغرافیا و مسافرت.

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افرادی که به دنبال تجربه‌ای هیجان‌انگیز و کوتاه‌مدت هستند. افرادی که از خواندن متنفرند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۸- Legend of Grimrock

این بازی موبایل یادآور عناوین کلاسیک سبک نقش آفرینی Dungeon Crawler چون Eye of the Beholder و Dungeon Master است. در این بازی آیفون مخاطب چهار ماجراجو را که سعی بر فرار از سیاهچالی مرموز را دارند کنترل می‌کند. بازیکن با عبور از اتاق‌های جدول‌بندی‌‌شده‌ی بازی تصویری از نقشه‌ی آن در ذهن خود می‌سازد، به حل کردن معماهای آن و شکست دشمنان می‌پردازد. این بازی موبایل در ارائه‌ی تجربه‌ای مشابه با عناوین کلاسیک سبک نقش‌آفرینی موفق است و به خوبی بر روی آیفون شما اجرا خواهد شد.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ دوستداران عناوین کلاسیک نقش‌آفرینی و به کلی داستان‌های فانتزی

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افرادی که به دنبال بازی‌ای ساده می‌گردند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۷- Threes

این بازی سیستم عامل اندروید بیش از هر چیزی در مورد ریاضیات است. شما در آن به حرکت اعدادی کوچک می‌پردازید و می‌توانید با کنار هم قرار دادن اعداد مشابه، عددی بزرگتر بسازید. با ادامه‌ی روند بازی امتیاز شما نیز افزایش می‌یابد. این بازی را به دلیل وجود موسیقی‌ای لذت‌بخش، ظاهری جذاب و گیم‌پلی‌ای اعتیادآور می‌توان انتخابی مناسب برای دارندگان سیستم عامل اندروید دانست.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ مخاطبانی که به دنبال بازی‌ای ساده و سرگرم‌کننده برای موبایل خود می‌گردند.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ افرادی که به دنبال داستانی عمیق هستند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۶- Ridiculous Fishing

ترکیب المان‌هایی چون مبارزه با سلاح گرم و ماهیگیری از آن ایده‌هایی است که کمتر کسی انتظار تجربه‌ی آن به عنوان یک بازی موبایل را دارد. تمامی المان‌های این بازی در کمال مسخرگی عالی هستند و شما برای ساعات متعددی به تیراندازی و ماهیگیری در این بازی سیستم عامل اندروید خواهید پرداخت.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ کسانی که حوصله‌ی ماهیگیری در دنیای واقعی را ندارند.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که علاقه‌ای به حرکت موبایل یا تبلت خود ندارند. شما در این بازی باید برای یافتن ماهی‌های گوناگون به حرکت دیوایس اندرویدی خود به طرفین بپردازید که ممکن است ظاهر مناسبی نداشته باشد.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۵- Hearthstone: Heroes of Warcraft

این بازی موبایل ساخته‌ی Blizzard، در سبک کارتی است و شباهات زیادی با بازی Magic: The Gathering دارد. با این تفاوت که نسبت به آن آسان‌تر، قابل دسترس‌تر و بسیار اعتیادآورتر است. این بازی نخستین بار برای PC منتشر شد اما انتشار آن برای پلتفرم‌هایی چون آیفون بدیهی به نظر می‌رسید. پس از صرف چندین ساعت در بازی برای ساخت کارت‌هایتان، شما می‌توانید به صورت آنلاین و آفلاین با مبارزه با دیگران بپردازید. هر دست تنها چند دقیقه طول می‌کشد و جا دادن آن در بین کارهای روزانه‌ی خود کاری آسان است.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ افرادی که از عناوین کارتی و بازی‌های بلیزارد لذت می‌برند و به دنیال عنوانی چند نفره و سرگرم‌کننده برای آیفون خود هستند.

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افراد کمال‌گرایی که علاقه به پرداخت پول برای پیشرفت در بازی ندارند. کسانی که به دنبال بازی آفلاین هستند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۴- A Dark Room

این بازی موبایل از اتاقی تاریک و سرد شروع می‌شود. مخاطب می‌تواند پس از روشن کردن آتش در آن برای جمع‌آوری وسایل به خارج از آن رفته و از اینجاست که ماجرای اصلی بازی شروع می‌شود. بیان جزییات این ماجرا موجب از بین رفتن هیجان بازی خواهد شد اما بدانید که این عنوان بسیار فراتر از چیزی که نشان ‌می‌دهد است و تجربه‌ای غنی و ماندگار برایتان خواهد بود.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ افرادی که از عناوین RTS و مدیریتی و داستانی مرموز لذت می‌برند.

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ کسانی که به دنبال گرافیکی زیبا هستند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۳- Framed 2

دومین قسمت از این سری بازی‌های موبایل تمامی ایده‌ها و ویژگی‌های مثبت عنوان اصلی را بهبود داده و بازی‌‌ای عالی برای آیفون را تحویل می‌دهد. اساس بازی همچون گذشته است. شما به مشاهده‌ی اتفاقات مختلف به گونه‌ای که یادآور کتاب‌های مصور است می‌پردازید. با این تفاوت که شما در این بازی قابلیت تغییر پنل‌ها و اتفاقات تصاویر را دارید. معماهای این بازی در ابتدا آسان هستند و به مرور پیچیده‌تر می‌شوند و مخاطب را اجبار به استفاده از خلاقیت خود می‌کنند. پیشنهاد ما تجربه‌ی کامل هر دو قسمت این بازی‌های موبایل است.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ طرفدارن معما، کمیک و فیلم‌های نوآر

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افرادی که به دنبال هیجان و داستانی عمیق هستند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۲- Reigns

این بازی شباهات زیادی با نرم‌افزارهایی چون Badoo دارد با این تفاوت که شما در آن به فرمانروایی بر سرزمینی فانتزی می‌پردازید. هر کدام از انتخاب‌های شما در این بازی موبایل منجر به کشته شدن و یا زنده ماندن عده‌ای از افراد سرزمینتان خواهد شد. در یک دوره ممکن است با بستن مرزهایتان موجب مرگ روستانشینان شوید و یا با دنبال کردن سگتان به داخل جنگلی تاریک قارچی عجیب را تست کنید. این بازی را می‌توان یکی از بهترین و کامل‌ترین تجربه‌های آیفون و به کلی موبایل دانست که بسیار اعتیادآور است.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ افرادی که به داستان‌های هجوآمیز و دنیاهای فانتزی علاقه دارند.

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افرادی که به دنبال تجربه‌ای سنتی‌تر هستند و افرادی که از تکرار متنفرند.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

۱- Final Fantasy Tactics

این بازی را یکی از محبوب‌ترین عناوین تمام دوران می‌توان دانست که گویا از ابتدا برای موبایل ساخته شده است. این عنوان حماسی در سبک نوبتی بوده و عنوانی عالی برای آیفون شما می‌باشد. در این نسخه‌ی بازی دیالوگ‌هایی که در نسخه‌ی PSP بازی به ان اضافه شده‌ بودند حضور دارند و خوشبختانه خبری از افت نرخ فریم‌های شدید آن نسخه نیست. اگر تاکنون این عنوان کلاسیک را تجربه کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به عنوان یکی از اولویت‌هایتان قرار دهید.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ افرادی که از بازی‌های نوبتی و تاکتیکی لذت می‌برند. طرفداران عنوان اصلی

این بازی مناسب چه کسانی نیست؟ افرادی که بازی‌های ساده را می‌پسندند. این بازی بسیار پیچیده و مشکل بوده و نیاز به حوصله و زمان یادگیری زیادی دارد.

لینک دریافت این بازی در اپ استور

دسته بندی
پلتفرم هامطالبمعرفی بازی موبایلمقالاتموبایل

یک دیدگاه

مطالب مرتبط