بروزرسانی PS4

اولین ویژگی‌ های بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول PS4 لو رفت

بهبود رزولوشن تصویر کنسول PS4 Pro برای هماهنگی با تلویزیون های Full HD
اولین ویژگی‌ های بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول PS4 لو رفتReviewed by وحید آذربان on Feb 2Rating:

کمپانی سونی طی ماه ژانویه خبر از برگزاری فاز Beta (تجربه آزمایشی) تازه ای برای جدیدترین بروزرسانی سیستم‌عامل کنسول PS4 با شماره ساخت ۵٫۵۰ داد و از مخاطبان برای شرکت در این طرح آزمایشی دعوت به عمل آورد. حال طی روز جاری با انتشار کامل بتای مربوطه، بسیاری از مخاطبان پذیرفته شده در طرح مورد بحث، به بروزرسانی مذکور دست یافته و تغییرات جدید آن را نسبت به سیستم‌عامل کنونی بازگو کرده‌اند.

بروزرسانی PS4

اولین تغییر بزرگ این نسخه جدید، مخصوص دارندگان کنسول PS4 Pro بوده و با نام System-Wide Supersampling (کاهش سایز تصویر برای تطابق یافتن با سایز تلویزیون) شناخته می‌شود. این ویژگی به دارندگان کنسول مذکور اجازه می‌دهد تا درصورتی که تصویر یا فیلمی با رزولوشن ۴K را بر روی کنسول خود به اجرا درآوردند، بتوانند سایز تصویر مربوطه را بنا به رزولوشن تلویزیون خود، کاهش دهند تا از حداکثر قدرت زیبایی تصویر مربوطه لذت ببرند. مثلا اگر رزولوشن تصویر تلویزیون شما ۱۰۸۰p یا حتی ۲K است، با این قابلیت می‌توانید تصویر ۴K را با رزولوشن پایین آمده‌ای برابر با ۱۰۸۰p یا ۲K مشاهده کنید، درحالیکه حداکثر جزییات تصویر مربوطه پس از کاهش سایز را هم حفظ کرده باشید.

در حقیقت تا پیش از ارائه این قابلیت، بازی‌های رزولوشن ۴K یا تصاویری با این رزولوشن، نمی‌توانستند بدرستی بر روی تلویزیون‌های عادی به اجرا در بیایند و یا خود سازنده محتوای مربوطه باید قابلیتی را به بازی خود می‌افزود تا عدم فقدان چنین قابلیتی برای دارندگان دستگاه‌هایی با رزولوشن پایین، حل بشد. از جمله سازندگانی که چنین قابلیتی را بصورت مستقل به بازی خود افزودند، می‌توان به استودیو Guerrilla Games و بازی Horizon Zero Dawn اشاره کرد.

اما دومین و سومین تغییر کوچکی که بروزرسانی ۵٫۵۰ به ارمغان آورده است، شامل قابلیت پنهان سازی بعضی آیتم‌های درون کتابخانه (Library) و قابلیت حذف کردن اعلانات دریافتی از صفحه مرکزی دریافت اعلانات است. با این قابلیت‌ها نه تنها هم‌اکنون می‌توانید مواردی چون Demo و Betaهای دریافتی موجود را پنهان کنید، بلکه با حذف اعلانات خاتمه یافته، مدیریت بهتر و ساده‌تری بر روی سایر اعلانات آینده داشته باشید.

افزون بر موارد بالا، قابلیت جدیدی با نام Teams ارائه گشته که مخاطبان می‌توانند طی آن با دوستان خود در قالب یک تیم، گفتگو کنند، به انجام بازی بپردازند یا حتی در رقابت‌های در دسترس، نقشی را ایفا کنند.

با این حال، همچنان تمامی جزییات مربوط به این بروزرسانی کنسول PS4 منتشر نشده و انتظار داریم کمپانی سونی همانند گذشته، پیش از عرضه نهایی بروزرسانی مورد بحث، تمامی تغییرات جدید آن را طی یک پست رسمی، اعلام کند.

دسته بندی
اخبار فناوریپلی استیشنمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط