فیفا 19

اولین نگاه به بازی فیفا ۱۹

با ایستگاه بازی همراه باشید

از انتشار دموی بازی فیفا ۱۹ چندی نمی‌گذرد و در مدت زمان کوتاهی که به تجربه آن پرداختم، بسیار امیدوارکننده بنظر می‌رسد، حتی در نظر بعضی بهترین فیفاییست که EA تابحال ساخته. هنوز برای نظر قطعی دادن زود است ولی می‌توان از دموی بازی یک برداشت اولیه کرد. سیستم جدید شوت زدن بازی، گل زدن را بسیار لذت بخش‌تر کرده است و مسیری که توپ طی می‌کند طبیعی‌تر شده است. کاری که اکنون می‌خواهم انجام دهم، اشاره به برخی از تغییرات بازی فیفا ۱۹ است. این تغییرات هر چند کوچک، وقتی با هم ترکیب می‌شوند حس بهتری از انجام بازی به شما منتقل می‌کنند.

فیفا 19

اول از همه به یکی از بهترین تغییرات بازی اشاره می‌کنم. اکنون شما می‌توانید با فشردن یک دکمه (دایره در PlayStation 4) شادی پس از گل تصادفی انجام دهید. این مورد یکی از بهترین تغییرهایی است که به بازی افزوده شده است. این کار تنوع بسیار بیشتری به بازی می‌بخشد، همانطور که احتمالا بیشتر شما هم می‌دانید انجام دادن یک نوع خوشحالی پس از گل برای شما تکراری می‌شود و بعد از مدتی آزار دهنده. پس احتمالا شما نیز از این دردِ کهنه خبر دارید و اکنون زمان التیام آن فرا رسیده. صحبت از خوشحالی شد، اگر شما از خوشحالی پس از گل خوشتان نمی‌آید، اکنون با فشردن چهار دکمه (L1 + L2 + R1 + R2 در PS4) می‌توانید بعد از به ثمر رساندن گل مستقیما به شروع مجدد بازی بروید، همینطور این مورد برای مواقعی که عجله دارید بسیار کارآمد است.

فیفا 19

یکی دیگر از تغییرات کوچک اما بدرد بخور فیفا ۱۹ بر سر تغییر بازیکنان در حین دفاع است. اکنون در صورت فشردن دکمه تغییر بازیکن، بازی به نفربعدی با نشان دادن یک علامت کم رنگتر بالای سرش اشاره می‌کند، هرچند که این یک تغییری‌ست که از بازی PES قرض گرفته شده است اما همیشه باید از تغییرات خوب استقبال کرد. البته شما می‌توانید این مورد را در تنظیمات بازی خاموش کنید.

در بازی فیفا ۱۹ تعداد زیادی انیمیشن جدید اضافه شده است که احتمالا مدت زمانی طول می‌کشد تا همه آن‌ها را ببینیم. اکنون بازیکنان بیشتر به سمت توپ می‌روند – در مورد آن توپ‌هایی که در فیفا ۱۸ به سمتشان نمی‌رفتند. سیستم جدید Active touch باعث کنترل بهتر توپ شده است و اکنون می‌توانید بسیار آزادانه و خلاقانه‌تر با توپ بازی کنید و برای این مورد نیز انیمیشن‌های جدید تدارک دیده شده است. آن‌ها حتی برای وقتی که توپ با صورت بازیکن برخورد می‌کند انیمیشن ساخته‌اند. استایل خاص بازیکنان نیز بسیار منحصر به فرد ساخته شده‌اند، برای مثال Romelu Lukaku را در نظر بگیرید. قدرت بدنی او کاملا مشخص است، گرفتن توپ از او بسیار سخت شده است و شوت‌های از راه دورش بسیار خطرناک هستند. Kylian Mbappe با تکنیک و سرعت فوق العاده‌اش برای مدافعان خطری جدی‌ست و مانند همیشه گل زدن به David De Gea سخت است.

در مورد شوت‌زنی به دلیل مکانیک جدید بازی اکنون باید برای شوت‌های زمینی – که در تک به تک‌ها بسیار کارآمد هستند، دکمه‌های L1+R1 به همراه شوت را فشار دهید. در مورد مکانیک جدید شوت‌زنی بازی، اگر بخواهید می‌توانید آن را خاموش کنید. البته تا وقتی که Trainer روشن نباشد نوار زمان‌بندی را نمی‌بینید. همچنین قسمت جدیدی اضافه شده است که آمار مختصری از بازی‌هایی که انجام داده‌اید – چه با هوش مصنوعی و چه با دوستتان، در منوی Kick Off نشان می‌دهد که می‌تواند برای بعضی جالب باشد. همچنین می‌توانید سطح هوش مصنوعی بازیکنان هر تیم را تعیین کنید.

فیفا 19

در این دمو فقط می‌توانید در بخش Kick Off به سراغ UEFA Champions League  بروید و در یک بازی گروهی شرکت کنید. تیم‌های موجود در دمو Manchester City , Manchester United , Tottenham , Juventus, Roma, Real Madrid , Atletico Madrid, Bayern Munich, Dortmund و PSG هستند، همچنین دو ورزشگاه the Wanda Metropolitano stadium و Santiago Bernabeu قابل انتخاب هستند. مدت زمان بازی‌ها در این دمو نهایتا تا ۴ دقیقه درهر نیمه هست، ولی حتی همین زمان کم کافی‌ست تا گرافیک و جو فوق العاده بازی که به بهترین شکل شبیه سازی شده‌اند شما را مسحور کنند.

فیفا 19

برای بخش جام قهرمانان شاهد گزارشگرهای جدیدی هستیم، Derek Rae و Lee Dixon افسانه‌ای با هم تیم جدیدی شکل داده‌اند تا مد جام قهرمانان را بیش از پیش خاص‌تر کنند. در آخر به بخش ‘The Journey’ بپردازیم. Alex Hunter برای بالا بردن جام قهرمانان به رئال مادرید پیوسته و در این دمو اولین بازیش را در مقابل منچستر یونایتد انجام می‌دهد. همینطور دوست قدیمی او  Danny Williams و خواهرش Kim Hunter قابل بازی خواهند بود. در کل با تجربه کردن دموی بازی فیفا ۱۹ شاید به این نتیجه برسید که این بهترین نسخه‌ از این سری است. این دمو هم اکنون برای پلتفرم‌های Xbox One، PS4 و PC قابل دریافت است. بازی فیفا ۱۹ در تاریخ ۲۸ سپتامبر به بازار عرضه می‌شود.

دسته بندی
اولین نگاهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط