اعمال شدن هزینه مالیاتی خریدهای شبکه PSN منطقه آمریکای شمالی از ابتدای ماه آپریل

بازگشت مالیات ایالتی
اعمال شدن هزینه مالیاتی خریدهای شبکه PSN منطقه آمریکای شمالی از ابتدای ماه آپریلReviewed by وحید آذربان on Apr 25Rating:

طبق اعلام کمپانی سونی، پس از سال‌ها، دوباره هزینه مالیاتی برارزش افزوده به خریدهای کاربران شبکه PSN آمریکا از ابتدای ماه آپریل اضافه شده است. بدین ترتیب کاربران در زمان خرید هر محصول، مالیاتی خاص بنا به مقدار تعیین شده توسط برخی از ایالات آمریکایی پرداخت می‌کنند. این مالیات در حقیقت مقدار هزینه اضافه‌تری است که به قیمت ابتدایی هرمحصول اضافه می‌شود.
اگر شما دارنده یکی از اکانت‌های آمریکایی استور پلی ‌استیشن هستید، در صورت اعمال‌شدن این تغییرات، می‌بایست ایمیلی توسط شبکه PlayStaton دریافت کنید.

اما این قانون هزینه ارزش افزوده چیست و چرا در زمان کنونی برای کاربران اکانت‌های آمریکای شمالی اضافه شده است، درحالی که سایر کاربران در مناطق دیگر جهان از جمله بریتانیا، از زمان دوران کنسول PS3، درحال پرداخت این هزینه اضافه هستند؟

ظاهرا علت اصلی این موضع هک بزرگ شبکه پلی استیشن در سالیان گذشته بوده است، بطوری که پس از آن اتفاق، این سیستم (بطور معمول در تمامی شبکه‌های خرید چون Xbox Live و Steam وجود دارد) در شبکه منطقه آمریکای شمالی سونی از کار افتاده و کمپانی ژاپنی سعی در بازسازی آن نکرده بود. اما هم‌اکنون پس از دورانی که سونی خود این نوع مالیات رو پرداخت می‌کرد، با ترمیم دوباره سیستم مورد بحث، سعی در مستقیم‌ کردن ارتباط مشتریان با دریافت‌کنندگان مالیات ایالات آمریکای شمالی دارد.

اما کارکرد این سیستم بدین شکل است که در زمان خرید هر محصول، اگر مثلا قیمت ابتدایی محصول (که در اینجا یک بازی است) ۶۰ دلار است، شما پس از وارد به صفحه پرداخت هزینه ۶۰ دلاری بازی، مثلا با قیمتی چون ۶۴ دلار روبرو می‌شوید. تفاوت قیمتی ۴ دلاری به علت اضافه‌شدن مالیات برارزش افزوده مخصوص ایالتی که اکانتتان به آن اختصاص دارد.

اما خبر خوشحال کننده آن است که سونی هیچ محدودیتی برای افرادی که قصد تغییر آدرس ایالت خود را دارند، در نظر نگرفته است. و چون بعضی از ایالات آمریکای شمالی هیچ هزینه مالیاتی را برای خریدهای اینترنتی تعیین نکرده اند، شما می‌توانید با تغییر آدرس اکانت خود، اثر این افزایش قیمت را، کم کنید.

بنا به گزارش کاربران، ظاهرا ایالات زیر جزو ایالاتی هستند که شما می‌توانید با تغییر آدرس ایالت، هزینه مالیات ارزش افزوده را شامل نشوید:

 • دلاوِر
 • اورگن
 • مونتانا
 • داکوتای شمالی
 • نیوهمپشر

شایان ذکر است، این سیستم بر روی تمامی سرویس‌های شبکه PSN همانند PS Plus، PS Now، PS Vue و PS Store اعمال شده است.

دسته بندی
اخبار فناوریمطالب

2 دیدگاه

  • نویسنده

   سلام و لطف دارید
   برای تغییر ایالت، میتونید به وبسایت شرکت سونی در پایین مراجعه کنید و پس از ورود ایمیل و رمز اکانت خودتون، از صفحه جدید، سر برگ Account را انتخاب کنید. سپس از قسمت سمت چپ در سر برگ Account، گزینه Account Details را بزنید.
   با این انتخاب اطلاعات اکانتتون نشون داده خواهد شد و از قسمتی با عنوان Location، گزینه Edit پایین اون قسمت رو بزنید تا امکان ویرایش اطلاعات آدرس و سایر موارد مربوط به مکان فعال بشه. حالا براحتی ایالتی جدید را از باکس State انتخاب کنید.
   بطور خلاصه:
   سایت سونی> ورود یوزر و پس > سربرگ Account > گزینه Account Details > گزینه ادیت قسمت Location > تغییر باکس State

   account.sonyentertainmentnetwork.com

مطالب مرتبط