سریال Game of Thrones ؛ اتفاقات مورد انتظار در فصل هشتم

بررسی جامع پایان فصل هفتم و آنچه به احتمال زیاد در فصل آینده مشاهده خواهیم کرد

سریال Game of Thrones پس از ۷ فصل، حالا به هشتمین فصل و پایانی‌ترین داستان خود نزدیک می‌شود و هواداران بیش از پیش، در انتظار انتشار آن از شبکه HBO قرار دارند.

در کنار تمامی اتفاقات ناگوار احتمالی پیش رو و مرگ برخی شخصیت‌های دوست داشتنی و دلخواه طرفداران، آخرین فصل از سریال شامل سکانس‌های عظیم‌تر و طولانی‌تری از نبردها بوده و هیجانی دوچندان را در پی خواهد داشت. با تمام رویدادهای خوشایند و ناخوشایند، در نهایت به یک پایان حماسی و بزرگ، در قالب یکی از بهترین نمایش‌های تلویزیونی خواهیم رسید. در این مقاله قصد داریم تا بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، اتفاقاتی که انتظار می‌رود در شش قسمت پایانی فرانچایز به وقع بپیوندد را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است، برای مخاطبانی که هنوز سریال را بطور کامل مشاهده نکرده‌اند، این مطلب شامل لو رفتن برخی از داستان‌های فصل هفتم نیز خواهد بود.

یکی از ملموس‌ترین اتفاقاتی که در فصل هشتم سریال Game of Thrones شاهد آن خواهیم بود، مشاهده وایت واکرها این بار در جنوب دیوار است. در پایان فصل هفتم، Night King از اژدهای جدید یخ زده خود استفاده کرد تا نفس او، دیوار را ویران کند و در نهایت موفق شد بخشی از دیوار را برای اولین بار نابود کرده و ارتش خود را به سمت جنوب آن، هدایت کند. با نابودی دیوار، حال زمستان در حال آمدن است. در مدت هفت فصل شنیدیم که زمستان در راه است و اکنون زمستان از راه رسیده است. زمانی که وایت واکرها به Hardhome رسیدند، شاهد نابودی عظیمی بودیم که آنها با خود به ارمغان آوردند. حال تمام مناطق وستروس برای دسترسی Night King آزاد است و شخصیت‌های داستان زمستانی کاملا متفاوت را تجربه خواهند کرد.

به نظر میرسد یورون گریجوی (Euron Greyjoy) همانطور که پس از دیدن اولین وایت واکر در عمرش، به سمت جزایر آهنین فرار کرد، در جبهه‌ای دیگر جنگ خود را بر سر تاج و تخت ادامه دهد. نویسندگان در شبکه HBO و بازیگر این نقش، بخوبی نشان دادند که یورون قید همه چیز را زده و از ترس خود را مخفی خواهد کرد. چیزی که بدون شک درمورد آن مطمئن هستیم، او از هیچ تلاشی برای کسب هرچه بیشتر قدرت، دست برنمی‌دارد، بنابراین برای شخصیتی که شیفته خون و قدرت و خشونت است، بعید بنظر می‌رسد که با دیدن اولین مشکل خود را باخته و جمع را ترک کند. موضوعی که در آن مطمئن هستیم، یورون دوباره در بدترین لحظه ممکن بازخواهد گشت.

Viserion بعنوان یکی از اژدهایان دنریس، حال در چنگال Night King قرار دارد و در قالب یک اژدهای یخی زامبی، موفق شد با نفس یخ زده خود، دیوار را فرو ریزد. پس از این شاهد ماموریت‌های بعدی حیوان دست آموز Night King خواهیم بود تا شهرهای دیگر شمال را ویران کند. این در حالی است که بطور قطع، مادر قبلی او یعنی دنریس، باری دیگر او را ملاقات خواهد کرد و این بار Viserion باید با برادران خود مقابله کند. این موضوع بسیار هیجان انگیز خواهد بود که شاهد مبارزه بین اژدهایان آتشین و اژدهای یخی باشیم. حال سوالی پیش می آید این است که مبارزه بین سه اژدها، بدون سوار آنها خواهد بود و همچنین علاوه بر دنریس و Night King، سوار جدیدی هم به اژدهاسواران ملحق خواهد شد؟ باید منتظر دیدن صحنات شگفت انگیزی از سریال باشیم.

در کتاب‌ها، زمانی که سرسی برای دیدن آینده خود به سراغ Maggy the Frog می‌رود، او می‌گوید، در حالی که سرس در اشک‌های خود غرق شده، پسری کوچک اشراف زاده به نام valonqar گردن او را می‌فشارد تا زندگی را از او بگیرد. این امکان وجود دارد که این جمله از کتاب، با هدفی مشخص برای سریال در نظر گرفته شده باشد و به آریا یا وضع حمل سرسی اشاره کند. همانطور که در پیشگویی‌های سریال آمده بود، سرسی تنها سه فرزند خواهد داشت، پس وضع حمل او بعید به نظر می‌رسد. از طرفی آریا مدت زمان زیادی و سختی را صرف حذف کردن لنیسترها از لیست خود کرده بود و بنظر می‌رسد اهداف او تغییر کرده است. حال جیمی لنیستر می‌تواند یک گزینه دراماتیک و مناسبی برای این کار باشد. جیمی همیشه نشان داده که حاضر است بر سر عشق سرسی، هر کاری را انجام دهد اما در آخر فصل هفتم او را دیدیم که از سرسی روی برگرداند تا به ارتش شمال ملحق شود. بنابراین ممکن است در نهایت شاهد کشته شدن سرسی به دست برادر او باشیم.

در اوایل سریال Game of Thrones شاهد درگیری بین دو برادر سرباز قدرمند، یعنی The Mountain (کوه) و The Hound (سگ شکاری) بودیم. از شخصیت Mountain شاهد تغییرات درونی خاصی نبودیم، به جز اینکه بعنوان یک سرباز مرده باز به زندگی برگشت و به نوکری سرسی ادامه داد. از طرفی Hound ماجراهای زیادی را پشت سر گذاشت و تغییرات درونی زیادی در او رخ داد. در اولین مبارزه این دو برادر، بنظر می‌رسید که مبارزه آنها تا حد مرگ پیش خواهد رفت، اما حال با تغییر کردن او، احتمالا شاهد آن باشیم که Hound برای آزاد کردن برادرش از کنترل سرسی قدم بردارد و در این راه، حتما شاهد مبارزه دیگری بین آنها خواهیم بود.

هویت جان اسنو، برای مدتی طولانی از سریال، در هاله‌ای از ابهام قرار داشت و در نهایت، پایان فصل هفتم اصالت او را فاش کرد. از طرفی این اصالت در طول سری برای جان نامعلوم بود و همچنین ارتباط بین او و دنریس، دیگر موضوعی بود که تا پیش از این فصل، به آن پرداخته نشده بود و حال با موضوع جذابی روبرو هستیم. سریال تا حد ممکن، جان را از دانستن هویت واقعی خود دور نگه داشت و حالا دو نفر هویت او را دانسته و قصد دارند آن را برایش بازگو کنند. اگر هویت جان بعنوان یک فرزند نامشروع حاصل از عشق بازی یک تارگریان باقی می‌ماند، بطور قطع، باعث ناامیدی هواداران از قهرمان سریال می‌شد. جان پس از دانستن هویت واقعی خود بعنوان پادشاه به حق تاج و تخت، طبیعتا مسیر جدیدی را در روبروی خود مشاهده خواهد کرد و باید منتظر اتفاقات آینده باشیم.

همانطور که می‌دانیم، یکی از مهم‌ترین و واضح‌ترین عناصر سریال Game of Thrones ، بر کشته شدن اعضای اصلی داستان دلالت دارد. پیش از این، شاهد مرگ‌های ناگهانی و بسیار شوکه کننده بودیم و بدون شک، تا پایان شش قسمت فصل هشتم، مرگ‌های بیشتر و حتی بزرگتری در راه است. هنوز شخصیت‌های اصلی و مهم داستان، پابرجا هستند و در فصل هشتم، وستروس در بزرگترین درگیری تاریخ خود قرار دارد. از طرفی وایت واکرها در حال پیشروی به سمت جنوب هستند و از طرفی نزاع بین دنریس و سری، همچنان ادامه دارد. پس شاهد رویدادهای عظیم و پیچیده، به همراه مرگ برخی یا اکثر شخصیت‌های اصلی خواهیم بود. فصل هشتم سریال Game of Thrones در تاریخ ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل) ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد.

دسته بندی
Game of Thronesاخبار سینمابازی تاج و تختمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط