راهنمای بازی CS:GO | بهترین نقشه‌های تمرینی Counter-Strike GO

بهترین نقشه‌های بازی برای تقویت مهارت‌های فردی

این مقاله با معرفی بهترین نقشه‌های تمرینی بازی، به کاربران بازی Counter strike global offensive کمک می‌کند تا در حد امکان توانمندی‌های خود را در زمینه‌های مختلف مانند هدف‌گیری، واکنش‌های لحظه‌ای، آماده سازی، پاسخ‌های ناخودآگاه و استفاده از نارنجک‌، تقویت کنند. اگر به دنبال بهبود مهارت‌های خود در محیط رقابتی و شلوغ بازی Counter Strike هستید، با ما همراه باشید.

بازیکنان جدید معمولاً به منظور تقویت توانایی‌های فردی خود، راندهای بی‌شماری را با هدف تمرین، برای هم‌تیمی‌های خود تلف می‌کنند. اما این تنها نیمی از راه تقویت مهارت‌ها و تبدیل شدن به یک بازیکن خوب است. در این مطلب جمعاً به پنج نقشه‌ی تمرینی برتر این بازی خواهیم پرداخت که هدف از آن، تبدیل کاربر به یک بازیکن باهوش در بازی است.

بازیکنان جدید معمولاً به منظور تقویت توانایی‌های فردی خود، راندهای بی‌شماری را با هدف تمرین، برای هم‌تیمی‌های خود تلف می‌کنند. اما این تنها نیمی از راه تقویت مهارت‌ها و تبدیل شدن به یک بازیکن خوب است.

 

بهترین نقشه‌های بازی CS:GO برای تقویت هدف‌گیری

  • نام نقشه : Training_aim_CSGO2

نحوه‌ی دانلود : در Stream Workshop عبارت ” Training_aim_CSGO2″ را سرچ کنید. سپس گزینه‌ی Subscribe را انتخاب کنید. یا این می‌توانید از لینک زیر برای دسترسی مستقیم به این نقشه استفاده کنید.

Training_aim_CSGO2

برای دسترسی به این نقشه به بخش “Workshop maps” رفته و از انتهای منو، این نقشه را انتخاب کنید.

می‌توان ادعا کرد که تمرین هدفگیری، احتمالاً مهم‌ترین کاری است که می‌توانید در زمان استراحت در بازی Counter Strike به آن بپردازید. مطمئناً بازی کردن در شرایط واقعی و در مقابل دیگر کاربران همواره برای تقویت اینگونه مهارت‌ها، در اولویت قرار دارد اما این روش الزاماً مؤثرترین  راه برای تقویت مهارت‌های تیراندازی نیست. به عنوان یک بازیکن جدید، اولین نکته ای که باید به آن بپردازید، فراگیری نحوه‌ی هدفگیری و دقت در تیراندازی است. در واقع مسلماً یک بازیکن تازه وارد نکات زیادی را برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای نیاز دارد اما، اگر در بحث هدف گیری اهداف متحرک مشکل داشته باشد، به طور قطع به دردسر خواهد افتاد.

در نقشه‌ی Training_aim_CSGO2 کاربر می‌بایست به هدفگیری تروریست یا کانتر تروریست فرض، که به صورت اهداف دایروی طراحی شده اند، بپردازد. نشانه روی اهداف دایره‌ای این نقشه، کار خیلی دشواری نیست اما به شما کمک می‌کند تا بلافاصله بعد از ظاهر شدن دشمن، آنرا هدف قرار دهید.

برای مشاهده‌ی نتایج تمرین، تعداد دقیق اهداف اصابت شده و خطا رفته در گوشه‌ی تصویر نمایان می‌شود. از طریق این نتایج می‌توانید میزان پیشرفت مهارت‌های هدف‌گیری خود را بعد از مثلاً  یک ساعت تمرین، بررسی کنید. به علاوه این که می‌توان با انتخاب یکی از حالت‌های پنج گانه‌ی تیراندازی در این نقشه، شرایط را چالش برانگیزتر کرد. همچنین  اگر این شرایط نیز برای شما کافی به نظر نمی‌رسد، همیشه می‌توانید با کوچکتر کردن هدف، وضعیت را دشوارتر کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده‌ی بهینه از این نقشه، از تمامی سلاح‌هایی که در بازی از آن‌ها استفاده می‌کنید، برای تمرین بهره ‌ببرید. چرا که خواهد دید معمولاً نشانه روی با یک رایفل جنگی بسیار ساده تر از سایر سلاح‌هایی است که دقت هدف‌گیری پایینی دارند.

نقشه‌ی Training_aim_CSGO2

نقشه‌ی Training_aim_CSGO2

بهترین نقشه برای تقویت واکنش ناخودآگاه

  • نام نقشه : Fast Aim/Reflux Map-Training [Dust 2]

دانلود تمامی این نقشه‌ها به روشی که برای گزینه‌ی اول توضیح داده شد امکان پذیر خواهد بود. لینک مستقیم مربوط به این نقشه، پایین‌تر در اختیار شما قرار گرفته است.

FastAim/Reflux Map-Training [Dust 2]

این نقشه احتمالاً محبوب‌ترین و در عین حال ساده‌ترین راه برای تقویت مهارت‌های هدف‌گیری و پاسخ سریع به تهدید است که هم بین کاربران حرفه‌ای و هم تازه واردها رایج می‌باشد. روش تمرین در این نقشه بسیار ساده است. ابتدا گروه کانتر ترور را انتخاب کرده و به طور ناگهانی در وسط این نقشه ظاهر می‌شوید. تروریست‌ها از هر طرف به سمت شما حمله ور می‌شوند و مأموریت شما این است که تا جایی که می‌توانید این اهداف را از میان بردارید. سلاحی که با آن کار را شروع می‌کنید یک قبضه AK-47 است که در کنار آن یک کلت دیزرت نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد اما می‌توانید در هر زمانی که تمایل داشتید اسلحه‌ی خود را تعویض کنید. با وجود این که نقشه‌های زیادی از این زیرمجموعه در Workshop وجود دارند، این نقشه با شرایط تمرینی خاصی که دارد، بهترین گزینه به حساب می‌آید.

کاربران می‌توانند با فعال کردن حالت آموزش هدشات، محل دقیق قرار گیری نشانه برای هدف قرار دادن سر دشمن را مشاهده کنند. همچنین می‌توان برای سرعت حرکت در این نقشه یکی از سه حالت ۵۰ ، ۱۰۰ و ۱۵۰ درصد را انتخاب کرد.

چالش‌های متنوعی برای این  نقشه طراحی شده است که در صورت تمایل می‌توانید هریک از آنها را فعال کنید. مثلاً حالت Free Mode که در آن دشمن تنها درصورتی می‌تواند به شما آسیب بزند که به بیش از حد به شما نزدیک شده باشد.

برای کسب بهترین نتایج در این تمرین، می‌بایست چند ساعتی را پای آن صرف کنید. اما به دلیل الگوریتم بسیار ساده‌ی روند این تمرین، ممکن است بعد از چند دقیقه بسیار خسته کننده به نظر برسد لذا درصورت تمایل می‌توانید برای رفع خستگی و ملالت، از یک پادکست یا برنامه‌ی تلوزیونی در این بین استفاده کنید.

از طرفی پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع یک راند پرفشار و رقابتی برای گرم کردن از این تمرین استفاده کنید.

نقشه‌ی FastAim/Reflux Map-Training [Dust 2]

بهترین نقشه برای تقویت مهارت Recoil یا تصمیم لحظه‌ای برای تیر اندازی رگباری

  • نام نقشه : Recoil Master – Spray Training

لینک مستقیم دانلود این نقشه : Recoil Master – Spray Training

برای دسترسی به این نقشه به بخش “Workshop maps” رفته و از انتهای منو، این نقشه را انتخاب کنید.

همانطور که در مطلب آموزشی معرفی بهترین سلاح‌های بازی CS:GO اشاره کردیم، سلاح‌های قدرتمندی در این بازی وجود دارد که با وجود قابلیت‌های بالا، مشکل عدم تأثیر مناسب در شرایط Recoil ، نقطه ضعف آنها به حساب می‌آید.

یکی از عواملی که بازیکنان حرفه‌ای را از سایرین متمایز می‌کند، مهارت آنها در بهره‌گیری از تیراندازی رگباری است. شاید تصور بر این باشد که بهره بردن از تک تک گلوله‌ها (هدشات با یک تیر) مؤثر ترین راه موفقیت در این بازی است اما همه‌ی ما می‎‌دانیم که این عمل،امری ایده آل و دشوار است.

تقویت مهارت در تیراندازی رگباری، یعنی افزایش کیفیت هدفگیری در شلیک چند گلوله به صورت همزمان به سمت هدف. هر سلاح در این بازی، در تیراندازی رگباری، الگوی هدف‌گیری منحصر به فرد خود را دارد. لذا برای صرفه جویی در زمان، بر روی دو اسلحه‌ی محبوب AK-47 و M4A4 متمرکز می‌شویم.

نقشه‌ی Recoil Master آموزش تمامی اطلاعات مورد نیاز برای یادگیری الگوی تیراندازی هر اسلحه را بر روی دو دیوار به نمایش می‌کشد. دیوار سمت چپ، تمامی سلاح‌های بازی Counter strike global offensive را نمایش می‌دهد که برای انتخاب هر مورد، نیازی به جلو رفتن نیست و کافیست که به گزینه‌ی مورد نظر خود شلیک کنید. بعد از انتخاب اسلحه، باید به سمت دیوار وسطی شکلیک کنید. بالای ناحیه‌ی تیر اندازی، نمایشگری وجود دارد که به صورت نموداری، الگوی رگبار اسلحه‌ی مورد نظر را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید این الگو را به صورت حدودی به خاطر بسپارید یا این که با فعال کردن حالت “Ghosthair” در تنظیمات، همیشه الگوی اسلحه‌ی خود را در همان پنلی که تعداد فشنگ‌های شلیک شده را نشان می‌دهد، مشاهده کنید.

نقشه‌ی Recoil Master – Spray Training

بهترین نقشه برای گرم کردن و تمرین آماده سازی قبل از آتش

  • نام نقشه : Yprac Practice and Warmup Mods

لینک دانلود این نقشه : Yprac Practice and warmup Mods

برای دسترسی به این نقشه به بخش “Workshop maps” رفته و از انتهای منو، این نقشه را انتخاب کنید.

این نقشه شامل میادین مختلف بازی CS:GO در یک فایل می‌باشد. لذا بعد از اجرای بازی، به بخش Workshop maps رفته و میدان مبارزه‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید.(مثلاً زمین Dust 2 ) سپس بعد از این که به زمین مربوطه وارد شدید، حالت Prefire Practice را انتخاب کنید.

گرم کردن، عبارت است از فعالیت‌هایی که به شناسایی نقاط مختلف نقشه و ناحیه‌هایی که ممکن است دشمن در آن کمین کند، منجر می‌شود. معمولاً قبل از آغاز راند اصل، این عمل صورت می‌گیرد و اغلب با چک کردن گوشه و کنار زمین و تنظیم زوایای نشانه روی در مکان‌های خاص همراه است. مرحله‌ی Pre Fire برای هر دو تیم ترور و کانتر ترور انجام می‌گیرد.

نقشه‌های تمرینی Pre Fire علاوه بر شناخت مناطق مختلف نقشه، امکان شناسایی کمین گاه‌های دشمن را برای شما ممکن می‌سازند. ربات‌های بازی در این نقشه‌ها با بهره‌گیری از مهمات کامل بازی و سطوح مختلفی از درجات سختی به شما حمله می‌کنند. همچنین این امکان برای برای شما فراهم شده است تا سلاح، زره و دیگر شرایط بازی را برای ربات‌های دشمن مشخص کنید. نقشه، میزان پیشرفت شما را در هر راند در بخش Condition and Weapon ثبت می‌کند.

نقشه‌های تمرین پیش از حمله، موجب می‌شوند تا با پیشبینی حرکات و مکان دشمنان، حتی شانس شلیک یک گلوله را نیز از آنها سلب کنید. هرچه بیشتر در این نقشه‌ها به تمرین بپردازید، مهارت شما در قرار دادن علامت نشانه روی در بهترین حالت، افزایش می‌یابد. بهترین سلاح‌ها برای تمرین در این Map در تیم تروریست، AK-47 و در تیم کانتر M4A4 هستند.

نقشه‌ی Yprac Practice and warmup Mods

بهترین نقشه‌ی تمرینی برای آموزش استفاده از انواع نارنجک

  • نام نقشه : Yprac Practice and warmup Mods

لینک دانلود این نقشه : Yprac Practice and warmup Mods

این نقشه شامل میادین مختلف بازی CS:GO در یک فایل می‌باشد. لذا بعد از اجرای بازی، به بخش Workshop maps رفته و میدان مبارزه‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید.(مثلاً زمین Dust 2 ) سپس بعد از این که به زمین مربوطه وارد شدید، حالت Smoke practice ، Fire Practice یا Flash practice  را انتخاب کنید.

برای دسترسی به این نقشه به بخش “Workshop maps” رفته و از انتهای منو، این نقشه را انتخاب کنید.

نارنجک‌ها از مؤثر ترین ابزارآلات بازی Countr Strike GO به حساب می‌آیند و در صورتی که به درستی از آنها استفاده شود، می‌توانند در تعیین سرنوشت یک راند، نقشی کلیدی ایفا کنند. برای آموزش نحوه‌ی پنهان کردن سایت‌های بمب گذاری با نارنجک دودزا و یا اجبار دشمن به خروج از کمینگاه خود با نارنجک مولوتوف، می‌توانید از این نقشه‌ها استفاده کنید.

  • آموزش استفاده از نارنجک دودزا

نارنجک‌های دودزا برای هردو تیم قابل خریداری می‌باشد. اما نحوه‌ی استفاده و هدف از به کاربردن آن در دو تیم به طور کلی باهم فرق می‌کند. این نقشه، پر از نارنجک‌های دودزا و آموزش‌های کوتاه و ساده‌ی نحوه‌ی استفاده از آنهاست. محل هدف گیری برای پرتاب و زمان رها سازی نارنجک از مهم‌ترین عوامل مؤثر در این آموزش‌ها هستند. نمودارهایی شماتیک برای نشان دادن محل فرود پرتاب شما در مقایسه با مکانی که قرار است در آن فرود آید، طراحی شده است.  سطوح سختی این آموزش از سطح ابتدایی تا حرفه‌ای را دربر می‌گیرد. این آموزش‌ها به شما ثابت می‌کنند که هیچ دلیلی برای عدم استفاده از این نارنجک‌ها در بازی واقعی وجود نخواهد داشت.

  • آموزش استفاده از نارنجک آتش‌زا

نارنجک‌های آتش‌زا یا مولوتوف، معمولاً در رنک‌های پایین کاربرد چندانی ندارد. اما این نارنجک‌ها برای مجبور کردن دشمن برای خروج از کمینگاه و کشاندن او به فضای باز بسیار کاربردی می‌باشند. دقیقاً مشابه نارنجک‌های دودزا، این نقشه نیز نحوه‌ی جایگیری، جهت و زمان پرتاب را به شما آموزش می‌دهد. همچنین به شما نشان می‌دهد که پرتاب به مقصد رسیده یا نه.

  • آموزش استفاده از نارنجک‌های فلشر(Flash Granades)

فلشرها می‌توانند در جای خود بسیار کاربردی باشند. اما در برخی از مناطق در نقشه‌ها، می‌توان به طور مداوم از آنها برای زمین‌گیر کردن دشمن استفاده کرد. به لطف نقشه‌های آموزشی Pre Fire ، حالادیگر اطلاعات مفیدی از محل جایگیری دشمن دارید. در این نقاط می‌توانید از نارنجک‌های فلش استفاده کنید.

نقشه‌ی Yprac Practice and warmup Mods

این مطلب تمام اطلاعات مورد نیاز برای استفاده از نقشه‌های آموزشی برتر بازی Counter Strike Go  را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استفاده از دیگر مطالب آموزشی در زمینه‌ی این بازی می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

بهترین نقشه های حالت Deathmatch

چگونه در بازی Counter-Strike GO به بازیکن بهتری تبدیل شویم

بهترین سلاح‌های بازی CS:GO

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط