آمار فروش فوق العاده ی Red Dead Redemption 2 منتشر شد

با ایستگاه بازی همراه باشید

Rockstar به تازگی آمار فروش فضایی Red Dead Redemption 2 را اعلام کرده است که بر طبق آن این عنوان پس از GTA V بزرگترین آمار فروش در هنگام عرضه‌ در تاریخ سرگرمی را دارد.

این در حالی است که به تازگی اخبار ناراحت کننده‌ای از اوضاع کارمندان این کمپانی و ساعت‌های کاری زیاد آن‌ها منتشر شده است.

Rockstar اعلام کرده که Red Dead Redemption 2 که جمعه‌ی گذشته برای پلتفرم‌های Xbox One و Playstation 4 عرضه شد، در سه روز اول انتشار سود ۷۲۵ میلیون دلاری را عاید این کمپانی کرده است که پس از دیگر عنوان محبوب راکستار، GTA V، که در همین زمان بالغ بر یک میلیارد دلار سودآوری داشته بهتربن آمار فروش برای یک محصول سرگرمی در طول تاریخ است.

رکورد شکنی‌های این عنوان به این یک مورد ختم نمی‌شود؛ طبق گفته‌ی سونی Red Dead Redemption 2 رکورد بیشترین پیش خرید، بیشترین فروش روز اول و بیشترین فروش در سه روز اول در هر فروشگاهی را در شبکه‌ی PSN از آن خود کرده است.

با این که این آمار بدون شک برای راکستار و برادران Houser خوشحال کننده خواهد بود، اما نباید از افراد پشت این بازی‌ها و روال کاری طاقت فرسای آن‌ها غافل شد. تعدادی از بازیسازان سابق و کنونی این کمپانی طی پست‌های فراوانی از سختی‌های فراوان کار در این کمپانی گفته‌اند و این گفته‌ها بازتاب‌های بسیاری در رسانه‌هایی چون Kotaku و Eurogamer را برانگیخته‌اند. یکی از این متون به شرح زیر است:

“راکستار از برخی از کارکنان خواسته است که آزادانه و در صحنه‌ی عمومی صحبت کنند و به بعضی دیگر این اجازه داده نشده است. من طی هفته‌ی گذشته با کارمندانی صحبت کرده‌ام که مایل بودند به صورت گم نام داستان‌های خود را به اشتراک بگذارند. آن‌ها به کار خود افتخار می‌کنند و امیدوارند که RDR 2 موفق شود، اما خواستار تغییرات در شرایط کاری راکستار نیز هستند. بار سنگینی که در این کمپانی و خصوصا طی این پروژه بر دوش کارکنان گذاشته می‌شود بسیار سنگین بوده و به سلامت، ارتباطات و بلند پروازی‌های آن‌ها لطمه‌ی قابل توجهی زده است. به طور ساده‌تر بعضی از این افراد نمی‌خواهند تا دگر باره در چنین شرایطی مشغول به کار شوند.”

از سوی دیگر، راکستار در حال آماده‌ سازی بر عرضه‌ی Red Dead Online در ماه نوامبر است.

دسته بندی
اخباراخبار بازیاخبار کوتاهایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنگزارش فروشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط