آمار بازی Apex Legends در ۷۲ ساعت از مرز ده میلیون بازیکن گذشت.

استقبال کم نظیر بازیکنان از بازی بتل رویال فرنچایز Titanfall

سه شنیه صبح بود که به نظر می‌رسید بازی بتل رویال استودیو Respawn، به مزاق بازیکنان خوش  آمده و توانست تا تنها چند ساعت پس از انتشار غیرمنتظره خود، ۱ میلیون بازیکن فعال را جذب کند. حالا پس از گذشت ۷۲ ساعت از انتشار بازی، بازی Apex Legends توانست تا از مرز ۱۰ میلیون بازیکن عبور کند.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Apex | هر چه برای زنده ماندن لازم است بدانید!

این آمار، توسط مدیر استودیو Respawn، یعنی آقای Vince Zampella منتشر شده است. ایشان دیروز عصر در وبسایت رسمی بازی Apex Legends طی ویدئویی علاوه بر بیان اخبار مربوط به بازی، عبور کردن آمار بازیکنان همزمان از ۱ میلیون نفر را جشن گرفتند.

این بازی حقیقتا یک ماجراجویی باورنکردنی بوده است. ما آزمون و خطای زیادی انجام دادیم. استدلال و در نهایت آن‌ها را تائید کردیم، تا به جایی رسیدیم که توانستیم جادویی را حس کنیم. ما می‌دانستیم که با بردن این فرنچایز به این سمت و سو، رایگان کردن بازی و انتشار غیر منتظره آن ریسک بزرگی می‌کنیم. اما ما عاشق Apex Legends شده بودیم و می‌خواستیم، نیاز داشتیم تا مردم هم این بازی را امتحان کنند.

ما امیدوار بودیم که مردم هم به همان اندازه که ما بازی را دوست داشتیم، از آن لذت ببرند. اما در دور از فکر ترین رویاهایمان هم انتظار همچین پشتیبانی و نظرات مثبتی را از مردم نداشتیم. از طرف تمام تیم از بازیکنان تشکر می‌کنم. ممنون که به ما و بازی  Apex Legends فرصت دادید.

درواقع بازی Apex Legends به سرعت درحال جلب نظر‌ها به سوی خودش است. همین حالا که در حال نوشتن این مطلب هستم، این بازی پربازدید ترین بازی در Twitch است. درواقع این آمار عالی خود درحال کمک کردن به جلب نظر‌های بیشتر است. واقعا طراحی این بازی فوق العاده است و به بهترین شکل ممکن می‌تواند شما را سرگرم کند و مسلما همه این‌ها حقش است.

برای اینکه بهتر متوجه شوید آمار این بازی تا چه حد حیرت انگیز هستند، بیایید آن را با بازی‌های محبوب مقایسه کنیم. سال ۲۰۱۴ هنگام انتشار بازی رایگان کارتی استودیو Blizzard، یعنی Heartsthone این بازی آمار ده میلیون بازیکن را طی یک ماه بدست آورد. در همین حال، بازی پولی Overwatch پس از سه هفته رسیدن به ۱۰ میلیون بازیکن را جشن گرفت. تاثیر گذار تر از همه این‌ها، سلطان بی چون و چرای بازی‌های بتل رویال یعنی Fortnite، طی مدت دو هفته توانست ۱۰ میلیون بازیکن را جذب کند.

البته بازی Apex Legends هنوز ابتدای مسیر است و با وجود همه این موفقیت‌ها مسیر زیادی را برای پیمودن دارد. براساس گزارشات Epic Games، بازی Fortnite توانست تا در سال گذشته از مرز ۲۰۰ میلیون بازیکن عبور کند. همچنین، تنها در هفته گذشته طی کنسرت زنده Marshmello در بازی، آمار ۱۰ میلیون بازیکن Log in شده برای تماشای کنسرت به ثبت رسید.

با همه این‌ها، نمی‌توان تاثیر گذار بودن بازی Apex Legends  در هفته نخست از انتشار و شروع قدرتمندش را کتمان کرد. این شروع امیدوارانه می‌تواند نویدبخش آینده‌ای بسیار روشن برای این بازی باشد. همجنین لازم است اشاره کنیم که استودیو Respawn طی صحبتی با وبسایت Eurogamer به آیتم‌هایی که به زودی به store اضافه می‌شوند اشاره کرد. نظر شما درباره این بازی و آینده آن چیست!؟ آیا این بازی را تجربه کرده‌اید!؟

 

دسته بندی
اخباراخبار بازیایکس باکسبازی Apexپلی استیشنکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط